Sürücü Vize Müracaatları

 

Bilindiği üzere, Bulgaristan ve Romanya vize başvuruları her sene başında firmalar tarafından hazırlanarak Derneğimiz kanalı ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na iletilen sürücü listeleri üzerinden yapılarak ilgili Büyükelçilik ve Konsolosluklara iletilmektedir.
 
2018 yılı içerisinde yapılacak vize başvurularında ilgili ülkelerin Konsolosluklarınca dikkate alınacak olan Bulgaristan ve Romanya  listeleri hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmektedir;       
 
“2018 yılı için “Eşya Taşımacılığı yapacak sürücüler için yaş sınırının 1952 – 1997 doğumlu olması şartı (21 yaşından gün almak/66 yaşından gün almamak) halen devam etmektedir.          
 
Vize Talep Edilen Ülkeyi Belirten Antetli Kağıda Kaşeli ve İmzalı Dilekçe (Taranmış Hali), Bulgaristan ve Romanya dilekçelerinin birlikte taranması rica olunur.

Yetki Belgesi Kapak Sayfası (Taranmış Hali)

Vize talep edilen sürücülerin bilgileri https://goo.gl/XpH82n adresindeki formda bulunan Excel şablonunun indirilerek doldurulması ve aynı sayfa üzerinden yüklenmesi gerekmektedir. 

(Bunun haricinde formata uygun olmayan Excel dosyaları kabul edilmeyecektir).
 
ÖNEMLİ NOT:           
  • Dilekçe, Yetki Belgesi Kapak Sayfası, Excel dosyasını yukarıdaki adresteki formu doldurarak yüklemeleri yeterli olacaktır.
  • Form üzerinde örnek liste ve dilekçeler mevcuttur.
  • Bulgaristan ve Romanya dilekçelerinin birlikte taranması rica olunur.
  • Evrakların Derneğimize kargo yapılmasına ihtiyaç bulunmamaktadır.

2018 - Sürücü Vize Başvuru Formu için; Lütfen Tıklayınız

Üyelerimizin bilgilerine önemle duyurulur.