UNDnet

HAKKIMIZDA:


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Uluslararası Nakliyeciler Derneği'nin iştiraki olarak 2010 yılında kurulan TOBB UND LOJİSTİK YATIRIM A.Ş, ülkemiz ihracatının belkemiği olan lojistik sektörünün ihtiyaç duyduğu çeşitli alanlarda hizmet üretmektedir.

Bu kapsamda TOBB UND A.Ş, 28.02.2012 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği ve EFTA ülkelerinin taraf olduğu Ortak Transit Sözleşmesi ve ulusal ortak transit uygulamasını düzenleyen 24.07.2011 tarihli Ortak Transit Yönetmeliği hükümleri gereğince, ülkemiz karayolu taşımacılarının faaliyetlerine ilişkin yurtiçi ve yurtdışında gümrük idareleri nezdinde doğabilecek gümrük alacaklarına yönelik "Kapsamlı Teminat" sağlamak üzere yetkilendirilen asıl sorumlu sıfatına sahip ilk özel şirket olmuştur.

1 Mart 2012 tarihi itibariyle de şirketimize ait www.undnet.org adresinde yetkilendirilen taşımacılarımız, A Karneli Gümrük Müşavirleri ve R2 ve G2 yetki belgeli firmalara Türkiye ithalat taşımalarında komple TIR, parsiyel ve konteynerler için NCTS üzerinden teminatlı transit beyannamesi açılabilmesi olanağı sağlanmış bulunmaktadır. Detaylı bilgi için; www.tobbund.com.tr
adresini ziyaret edebilirsiniz.