Uluslararası Avukatlar ListesiUluslararası taşımacılık yapmakta olan Türk firmaları hukuki sonuçları olabilecek birçok olaya muhatap olabilmekte ve özellikle yurtdışında birçok kontrollere tabi tutularak; sürücü, araç ve taşımaya ait evrakları detaylı olarak incelenebilmektedir. Yapılan kontrollerde yaşanan iletişim sıkıntıları, haksız kesilebilmekte olan cezalara ilişkin ceza tutanaklarına ve ilgili kontrol makamlarına erişim sorunları ve bu durumlara ilişkin hukuki sürecin başlatılması hususlarında çoğu zaman profesyonel desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Hızlı harekete geçmek ve doğru muhatap seçmek ise başarı için büyük önem taşımaktadır.
 
Yurt dışında sorun yaşayan ve hukuki desteğe ihtiyaç duyan üyelerimize yardımcı olabilmek adına, Ülkelere göre avukatların iletişim bilgileri aşağıdaki Dosyalar bölümünde paylaşılmaktadır.  


* Referans verebileceğiniz yurtdışı avukatlık büroları için; Avukat Referans Form'unu doldurabilirsiniz.

 

Dosyalar

Beyaz Rusya Birleşik Arap Emirlikleri Bosna-Hersek Bulgaristan Çek Cumhuriyeti Danimarka Hırvatistan İspanya İtalya Kırgızistan Kosova Moğolistan Özbekistan Portekiz Slovenya Tunus Yunanistan Kazakistan Türkmenistan Irak Azerbaycan Sırbistan Almanya İsviçre Slovakya Lübnan Macaristan Romanya Cezayir Katar İrlanda Finlandiya Hollanda Norveç İspanya İtalya Rusya Fransa Karadağ Arnavutluk Avusturya Hırvatistan Belçika Ermenistan Estonya Fas İngiltere İran İsveç Kıbrıs Litvanya Lüksemburg Moldova Suriye Ukrayna